Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Księżna Camilla twarzą angielskiego przemysłu winiarskiego

2011/08/23


Księżna Kornwalii, Camilla, została przewodniczącą Związku Winnic Zjednoczonego Królestwa (United Kingdom Vineyards Association, w skrócie UKVA). Księżna przejmuje rolę barona Montagu of Beaulieu, który w dowód uznania za wieloletnie zaangażowanie w rozwój przemysłu winiarskiego Zjednoczonego Królestwa otrzyma dożywotni tytuł honorowego przewodniczącego.

- Jest nam niezmiernie miło i wielki to dla nas zaszczyt, że Księżna Kornwalii zgodziła się zostać naszą przewodniczącą - powiedział Ian Edwards, prezes UKVA - Jej wsparcie dla tego wciąż rozwijającego się przemysłu potwierdza niezwykłe wzmocnienie pozycji angielskich i walijskich winnic i win.


Księżna poprowadzi przyszłoroczne rozdanie nagród dla najlepszych win angielskich i walijskich – English and Welsh Wine of the Year, które w tym roku odbyło się w Izbie Lordów.

Księżna udowodniła, że ceni angielskie wina, jak również posiada dar formułowania celnych komentarzy. Podczas wizyty w Denbies Wine Estate w Surrey stwierdziła, że angielskie wino musujące jest tak dobre, że "niemożność nazywania go szampanem, kiedy to jest szampan, jest irytująca". Były prezes UKVA, Bob Lindo właściciel winnicy Camel Valley, przyznał, że "wyraźne zainteresowanie Jej Wysokości winami angielskimi czyni z niej doskonałego ambasadora naszego przemysłu".

 

Ksiezna_Kornwalii_Bob_Lindo magnify Księżna Camilla i Bob Lindo

 

Źródło: http://www.decanter.com

Komentarze

Księżna, księżną, ale kieliszka to ładnie nie trzyma :)

Zaloguj się aby skomentować ten tekst


Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.