Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Znane są już olimpijskie wina

2012/03/15balfour magnify Hush Heath Balfour Brut Rose 2008 Ujawniona została lista win, które stały się oficjalnymi winami londyńskiej olimpiady. Obok klasyków, takich jak Meursault Cuvee Charles Maxime Domaine Latour-Giraud 2008 i  Brunello di Montalcino Castello Banfi 2006, dla gości korporacyjnych będą serwowane m.in. Best’s  Dolcetto 2010,  Quinta do Seival Portuguesas Castas 2006 z Brazylii i  Quinta do Vallado Tinto 2009 z Portugalii.


Ukłonem w stronę kraju, organizującego najbliższe Letnie Igrzyska Olimpijskie jest obecność w ofercie angielskiego Hush Heath Balfour Brut Rose 2008. W zeszłym roku Balfour Brut zdobyło srebro na Decanter World Wine Awards. Jest to jedyne angielskie wino na liście ogłoszonych 18 olimpijskich win.


Wina są łączone i sprzedawane w pakietach, a 25% wpływów ze sprzedaży poszczególnych pakietów przeznaczonych dla firm, zostanie przeznaczone na pomoc dzieciom. Istnieje 100.000 takich gościnnych  pakietów win, a sprzedaż zaplanowana jest w 80%  dla Wielkiej Brytanii, a w 20% za granicą.


Trzy wina z olimpijskiej listy – po jednym w białym, czerwonym i różowym, będą dostępne w sprzedaży dla wszystkich… w punktach gastronomicznych na igrzyskach. Wina nie będą przekraczały ceny £20, a w sprzedaży będą obecne w butelkach… PET, tak aby móc je bezpośrednio zabierać na olimpijskie wydarzenia. Którymi olimpijskimi winami, będzie  można raczyć się oglądając na żywo zmagania sportowców jeszcze nie ujawniono.


Źródło:

http://www.decanter.com

 

 

Komentarze

Wino w PET za 20 funtów.....

Kibice piją tylko w PET...
Szkła na stadiony nie można wnosić ;)

Mersault i Brunello w PET to zbrodnia przeciwko ludzkości

Zaloguj się aby skomentować ten tekst


Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.