Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

10 typów miłośników wina - część II


 

Oto 10 najpopularniejszych typów miłośników wina. Którym typem jesteś?

Opój

Jeszcze jedną butelkę!

Pełen entuzjazmu Opój jest wspaniałym kompanem do picia wina. To zupełne przeciwieństwo Analityka – pochłania wino w tempie, które uniemożliwia analizę smaku, czy aromatu. Uwaga! Opój to uwodzicielski czaruś.

Chomik

Chomik?! Raczej Kolekcjoner.

Jeśli twoja lodówka na wino pęka w szwach i musisz kupić większą, to może znaczyć żeś Chomik. Dobrze mieć Chomika za przyjaciela – w jego zbiorach zawsze znajdzie się interesująca butelka wina, oczywiście pod warunkiem, że będzie chciał się nią podzielić. Podczas sezonowych napadów zakupowego szaleństwa Chomik kupuje wina skrzynkami. Choć trudno w to uwierzyć, niektórzy przedstawiciele tego typu miłośnika wina mają go więcej niż są w stanie wypić w ciągu całego życia.

Przymuszacz

Co powiecie na butelkę wina? Albo dwie? A może dziewięć?

Bardzo prawdopodobne, że dzięki temu typowi miłośnika wina odkryliśmy niejedno wspaniałe wino. Typ hojny; jego entuzjastyczne umiłowanie wina sprawia, że nader chętnie poczęstuje nim cały świat. Inną cechą Przymuszacza jest nadmierna chęć upijania innych. Cecha ta sprawia, że czasem bywa zbyt autorytarny, zapominając że są dni tygodnia, które wymagają pewnej wstrzemięźliwości. Z drugiej strony, jego entuzjazm i wylewny charakter pozwalają nam poznawać coraz to nowe wina.

Snob

Znany też jako Sypiący Nazwami

Chyba każdy z nas znalazł się kiedyś w towarzystwie kogoś, kto, nie dając nikomu dojść do słowa, bez końca opowiadał o swym ekskluzywnym i ekstrawaganckim życiu. Winny Snob wywyższa się sypiąc nazwami winnic, w których bywał, za każdym razem doświadczając rzeczy wyjątkowych. Jego wiedza o winie może nie być zbyt rozległa, co jednak nie przeszkadza mu z przyjemnością i swadą ferować wyroków na temat tego, czy innego wina.
Snob się oddala. Uff! Następnym razem trzeba go unikać.

A typ numer 10!?

Może coś zaproponujecie Kubowicze Drodzy? Najlepszą propozycję zamieścimy na stronie!
tekst: Katarzyna
źródło:
www.winefolly.com

Komentarze

Zaloguj się aby skomentować ten tekst

Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.