Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Nasze Wina DoTrzechDych - odsłona pierwsza

 

 

Zamierzeniem Portalu Nasze-wina.pl nie jest opisywanie win drogich, tanich, bardzo drogich lub bardzo tanich. Każde wino znajdzie tutaj swoje miejsce. Z licznych badań przeprowadzonych w Polsce wynika, że lwia część konsumentów wybiera wina poniżej 30 zł, bo „tak tanio, że jak będzie kwas, to kieszeń tego nie odczuje” i „jak znajdę coś dobrego, to świetnie, bo w tej cenie to u nas rzadkość”. I właśnie wina w tym segmencie cenowym będziemy omawiać, porównywać oraz oceniać w ramach artykułów "Nasze Wina DoTrzechDych".


Wspólnie z portalem DoTrzechDych wybraliśmy i będziemy wybierać wina, których opisy pojawią się w kolejnych odsłonach poszukiwań win na każdą kieszeń.


saxa magnify Sporo emocji wzbudziło wino Tempranillo Saxa Loquuntur Bodegas y Vinedos Ortega Ezquerro 2009. Ocenione przez Roberta Parkera na 88 punktów na 100… Pojawiły się sugestie, że pan R. był tego dnia dość mocno niedysponowany i rzucił ocenę na chybił-trafił. Ale za cenę 24,99 z? Chyba każdy z nas chciałby się tak mylić.  Wino to także zostało ocenione przez Gabriela dość wysoko, chociaż nie zasiada on w żadnym jury winiarskim. „W smaku gładziutkie, smukłe, mocno owocowe – ale bez przesady, ładnie wyważone z taninami. Bardzo, bardzo przyjemne.” Na tyle mu się spodobało, że – jak głosi plotka – pobiegł po jeszcze kilka butelek. Chociaż na NaszeWina nie wypadło już tak dobrze.


ticket magnify Dwa bilety do Chile już czekają! Ticket to Chile Carmenere 2011; ekipa DoTrzechDych zawiodła się na obietnicy producenta o odnalezieniu w winie aromatów czekolady. „Pozostawia cierpki posmak i rozgrzewa na końcu. Na pewno też smakuje lepiej niż niejeden Merlot”. W końcu nie bez powodu mylono kiedyś ze sobą te dwa szczepy.
Drugi bilet, ale z innym lotem, został oceniony bardziej oszczędnie. Zostało to wino opisane jako lekkie, owocowe z małym garbnikiem. Wino na pewno jest niestandardowe. Za 29 zł.


caleo magnify

 

Bohaterem trzeciego porównania będzie Caleo Inzolia Sicilia IGT. Na portalu NaszeWina znalazło swoje miejsce w przegródce „lekkie, smaczne, do picia na co dzień”. I - chyba jak większość białych win z Sycylii – jest wysoce kwasowe, orzeźwiające, dobrze komponuje się w np. łososiem, ale też jest świetne do picia solo.
Gabriel dość oszczędnie ocenił to wino, bowiem aromaty typowe dla białej Sycylii skojarzyły mu się z … Sidoluxem. Jednak chemiczne nuty nie dały przyćmić cytrusowej bomby i lekkiej mineralności. I to za tylko 11.99 zł!


W kolejnym odcinku porównamy wina z Austrii, RPA i… niespodzianka.


WineMike


Komentarze

Saxa 2010 też nie poszalała u Nas http://www.nasze-wina.pl/core/wine/10904/

Zaloguj się aby skomentować ten tekst

Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.