Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Srebrna Góra z Lidlem 2018 odsłona trzecia

Reportaż z wyjazdu w 3 odsłonach - 22 sierpień 2018

 

Odsłona pierwsza - miejsce, ludzie, wina i kuchnia

Odsłona druga - historia polskiego winiarstwa w pigułce według Wojciecha Bosaka

Odsłona trzecia - Lidl jako promotor polskich win, Polka na wyłączność


Odsłona trzecia -Lidl jako promotor polskich win, Polka na wyłączność

Jak podaje prasa w Polsce powstaje coraz więcej winnic, a sprzedaż polskich win z roku na rok rośnie o kilka procent.

Tym bardziej cieszy promocja jednego z polskich producentów - winnicy w Srebrnej Górze przez Lidla, z którą to siecią winnica ta współpracuje już od kilku lat.

 

Jakie wina ze Srebrnej Góry znajdziemy w Lidlu?


Do wyboru jest Polka biała, różowa i czerwona. Dostępne na wyłączność  we wszystkich sklepach sieci do wyczerpania zapasów. 

Wprowadzono specjalną promocję: kupując 2 butelki zapłacimy po  29,99 zł za jedną, gdy pojedyncza kosztuje 34,99 zł. Promocja obowiązuje do 31.10.2018 lub do wyczerpania zapasów.

 

Polka biała to kupaż vitis vinifera z hybrydami z dominacja seyval blanc oraz takimi szczepami jak solaris, chardonnay, johaniter, hibernal i pinot gris.

Bardzo cytrusowe. Wyczuwalna brzoskwinia, gruszka, agrest. Dobra kwasowość. Eleganckie w smaku. Konsekwentne aromatycznie, co oznacza, że to co czujemy w nosie powtarza się w smaku. Wino zakwalifikowane jako wytrawne, ale i dla mnie i dla większości degustujących ze mną w Srebrnej Górze biała Polka ma charakter wina półwytrawnego.

Wino do przystawek, sałatek, przegrzebków, krewetek. Na pewno będzie dobrym wyborem na spotkanie z przyjaciółmi na tarasie lub w ogrodzie.

W skali portalowej (10-stopniowej) oceniam to wino na 7.

 

Polka różowa to kupaż 3 szczepów - zweigelt, cabernet cortis i pinot noir.

W smaku maliny, czereśnie, trochę agrestu, jabłka. Z charakterem. Wino zakwalifikowane jako półwytrawne, ale w odbiorze bardziej wytrawne niż biała Polka. Na pewno dobre będzie jako aperitif, również do białych mięs, makaronów. Wszystkie Polki są warte spróbowania, ale ta różowa szczególnie. 

W skali portalowej (10-stopniowej) oceniam to wino na 7.

 

Na koniec Polka czerwona - cabernet cortis, regent, rondo i acalon. Wino wyraziste, wyraźnie wyczuwalne taniny, nuty owocowe. Dobre będzie do mięs.

W skali portalowej (10-stopniowej) oceniam to wino na 6.

 

Zdecydowanie polecam wszystkie Polki. Warto przynajmniej spróbować. Moim zdaniem i zdaniem większości uczestników degustacji w Srebrnej Górze, autor Polek Artur Wołkowicz  sprawił, że tegoroczne wina pije się jeszcze przyjemniej niż te z roku ubiegłego. 

Oferta jest do wyczerpania zapasów, więc nie warto zwlekać z podjęciem decyzji o zakupie, tym bardziej, że cena w stosunku do jakości jest bardzo przystępna.

A my z portalu nasze-wina już czekamy na kolejną edycje Polki.


Komentarze

Zaloguj się aby skomentować ten tekst

Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.