Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Książka z winem w tle...

Książka z winem w tle


Śnieżne wieczory z książką w fotelu i z kieliszkiem wina? Mamy kilka książkowych pomysłów całkiem zgrabnie wpisujących się w winną konwencję. Specjalnie dla Was co tydzień publikujemy kilka książek z winem w jakiejś roli.

Dzisiaj wraca Frederic Drum w krwawym kryminale w towarzystwie bezgłowych zwłok i... winiarskiej biblii.
KzW_Krew_Wino_Trumna_t_6 magnify Trumna numer 5 Krew i Wino tom 6 - Trumna numer 5

Gert Godeng

Dom Wydawniczy Elipsa

Przez pół roku, które upłynęło od czasu brutalnego zamordowania jego żony i córki, Skarphedin Olsen uważał siebie za swojego własnego dziadka, Fredrica Drum. Olsen fantazjował o tajemniczych znakach i figurach, wielkich statuach, które zmieniają swoje położenie, starożytnych językach oraz fantastycznych smacznych sosach. Teraz zostaje "uleczony".


Kiedy w zachodniej części Oslo pojawiają się nagle pozbawione głowy zwłoki, okazuje się, że uzdrowiony detektyw będzie miał okazję wykorzystać wszystkie swoje umiejętności. Wkrótce bowiem na światło dzienne wypłynie kolejne ciało z odciętą głową. A także Fredric Drum...

KzW_Wino_Priewe magnify Wino Wino

Jens Priewe

Wydawnictwo Świat Książki

To prawdziwa biblia dla wszystkich, którzy nie tylko lubią pić wino, ale chcą wiedzieć, z jakiego regionu pochodzi, od czego zależą jego smak i jakość. Oprócz przewodnika po wszystkich regionach świata produkujących wino, czytelnik znajdzie tu odpowiedzi na pytania z wyższego stopnia wtajemniczenia: - Co się dzieje w winnicy: od technik produkcji czerwonego bordeaux do nowoczesnych metod Nowego Świata? - Jakie procesy chemiczne zachodzą w czasie starzenia się wina? - Co oznaczają terminy: selekcja negatywna, bilans cukru i kwasu? - Co oferują nowe kraje na mapie producentów win: Chile, Argentyna, Południowa Afryka?


Książka zawiera również cenną część poradnikową z informacjami na temat właściwej temperatury podawania win, stosownych kieliszków, zwyczajów związanych z degustacją wina. Fachowa wiedza i ponad 1000 barwnych ilustracji.Źródła:

www.merlin.pl
www.empik.com

 

 

Komentarze

Zaloguj się aby skomentować ten tekst

Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.