Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Książka z winem w tle...

Książka z winem w tle


Śnieżne wieczory z książką w fotelu i z kieliszkiem wina? Mamy kilka książkowych pomysłów całkiem zgrabnie wpisujących się w winną konwencję. Specjalnie dla Was co tydzień publikujemy kilka książek z winem w jakiejś roli.

Dzisiaj kilka smakowitych kąsków dla bystrzaków i ekspertów, a i winny laik się pożywi.
KzW_Wino_dla_bystrzakow magnify Wino dla Bystrzaków Wino dla bystrzaków

Ed McCarthy, Mary Ewing-Mulligan

Wydawca: Dla Bystrzakow

Dowiedz się więcej, a więcej zrozumiesz! Tajemnice wytrawnego smaku. Wino. Fascynujący napój, opiewany przez poetów w setkach wierszy. Jest nieskończonym źródłem rozkoszy zarówno dla znawców, jak i amatorów-entuzjastów, podawanym równie chętnie na wyrafinowanych przyjęciach i niezobowiązujących spotkaniach towarzyskich. Jeśli intryguje Cię nieprzebrany świat smaków tych białych, różowych i czerwonych trunków, jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę na ich temat, a potem czerpać większą przyjemność z ich smakowania; zapraszamy do lektury!


Dzięki tej książce poznasz podstawowe gatunki wina, sposoby jego degustowania i rodzaje winogron. Nauczysz się radzić sobie ze snobistycznymi sprzedawcami, kartami win w restauracji oraz otwieraniem butelek. Czeka Cię też niezapomniana podróż po najważniejszych winiarskich regionach Europy, a także wyprawa do Australii, Nowej Zelandii, Chile, Argentyny, Republiki Południowej Afryki i USA. Poznasz też szczegółowo egzotyczne oblicze wina, w tym jego fascynujące odmiany, takie jak szampan, sherry, porto, sauternes i wiele innych. Nie brak tu również informacji o tym, jak opisywać i oceniać wino oraz w jaki sposób dobierać odpowiedni napój do konkretnych potraw. Naucz się rozpoznawać odmiany winogron i rodzaje wina. Dowiedz się, jak czytać karty win i etykiety na butelkach. Poznaj sposoby ubijania dobrego interesu przy kupowaniu win. Sprawdź, jak wybrać wina odpowiadające Twojemu podniebieniu. Wiedz, jak wybierać, składować, otwierać, nalewać i smakować wino. Ponadto znajdziesz tu dwa dekalogi: obnażamy 10 mitów o winie i odpowiadamy na 10 popularnych pytań na jego temat.
KzW_Wino_moja_pasja_Skinner magnify Wino - moja pasja Wino - moja pasja

Matt Skinner

Wydawnictwo: Elipsa

Matt Skiner wie o winie prawie wszystko i potrafi tą wiedzą się dzielić. To pierwsza jego książka. Dzieło pasjonata, eksperta i miłośnika wina.

Autor przekona każdego, że wino jest wsponiałym napojem, daje radość, doskonale sprzyja zabawie, spotkaniom towarzyskim, i że jest niezastąpionym składnikiem codziennych i niecodziennych posiłków.
KzW_Wino_A_Domine magnify Wino Wino

Andre Domine

Wydawnictwo Olesiejuk

"Kiedy kilka lat temu, uczestnicząc w Grand Jury podczas konkursu win z Roussillon, poznałem Andre Domine, nie przypuszczałem, że kiedyś będę brał udział w redakcji jego książki, w dodatku tej, którą parę miesięcy przed tym spotkaniem miałem okazję przeczytać w wersji francuskiej. Nie ukrywam, że wywarła na mnie wówczas spore wrażenie, przede wszystkim ze względu na ogrom zawartego w niej materiału i erudycję autora, a właściwie autorów, bo do tej gigantycznej pracy Andre zaprosił kilku równie kompetentnych współpracowników. Myślałem już wtedy o polskiej edycji, próbowałem zainteresować tematem kilka wydawnictw, także te, które książki o winach miały już w swoim dorobku, reakcja jednak była raczej niechętna. I tak temat - jak mi się wydawało - upadł. Powrócił dopiero teraz dzięki Wydawnictwu Olesiejuk, które postanowiło zaryzykować i udostępnić tę monumentalną książkę polskim czytelnikom. Jest to z pewnością pierwsza tak obszerna pozycja poświęcona winom na rynku polskim. Znacznie obszerniejsza niż Atlas win świata Hugh Johnsona i Jancis Robinson, zawierająca ogromną ilość informacji, czasami bardzo szczegółowych." (fragment wstępu)Źródła:

http://lubimyczytac.pl
http://i-ksiazka.pl
http://dlabystrzakow.pl

 


 

Komentarze

Wino - Andre Domine. Ktoś ma , czytał ? Jak się ma do książki Kenvina Zraly'ego ?

A to jest akurat jedyna książka o winie, którą miałem okazję czytać i przeglądać ;). Kobyłka, waży ze 2 kg ;), kiedyś widziałem ją w Empiku.

Cena ok. 150 zł

nio ....ale jaka jest ? dostępnie napisana, sztywno-nudna, za dużo szczegółów , warta uwagi ... nie warta? Są tam opisane np. Czechy/Morawy, Chorwacja ?

No tak. Napisana w bardzo przystępny sposób, mnóstwo informacji i moim zdaniem warta uwagi. Czy są tam Czechy/Morawy lub Chorwacja to nie pamiętam, ponieważ gdy do niej zaglądałem to głównie interesowały mnie wina hiszpańskie, a w szczególności region Rioja.

To rzuć grzecznie okiem :P bo nie mogę znaleźć publikacji o tych regionach :) a wina z nich są ... ehhh szkoda pisać trzeba pić !

Szefie, ale ja tej książki nie posiadam :). Czytałem ją będąc w Empiku, stąd tam odsyłam

No nie skandal po raz kolejny :P

Zaloguj się aby skomentować ten tekst

Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.