Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Książka z winem w tle...

Książka z winem w tle


Leniwe wieczory z książką w fotelu i z kieliszkiem wina? Mamy kilka książkowych pomysłów całkiem zgrabnie wpisujących się w winną konwencję. Specjalnie dla Was co tydzień publikujemy kilka książek z winem w jakiejś roli.

Dzisiaj "niebezpieczne związki", czyli przypadki pewnego Anglika w Paryżu kontra tęgie głowy winne, czyli "(...) bordeaux i burgund wsród autorów piszących o winie"...
KzW_Anglik_w_Paryzu magnify Anglik w Paryżu Anglik w Paryżu

Michael Sadler

Wydawnictwo Pascal

Urodzony na południowym wybrzeżu Anglii, niedoszły paryżanin, Michael Sadler, wybrał się na rok do stolicy światła, aby pobierać nauki w tajemniczych, kontynentalnych obyczajach.


Parkowanie w trzecim rzędzie, degustacja win w Bon Marché, trzymanie fasonu podczas diner bourgeois, obrona bramki w trakcie wynikłego z tejże kolacji "niebezpiecznego związku" - każde z tych wyzwań jest naszpikowane miksturą brytyjskiego dystansu w galijskim sosie. Szorstki i wrażliwy, naiwny i poinformowany, Anglik w Paryżu jest ostrym, dowcipnym oraz czułym spojrzeniem na Francję i jej odmienność.


KzW_Wielki_Atlas_Win_Swiata magnify Wielki Atlas Świata Win Wielki Atlas Świata Win

Hugh Johnson, Jancis Robinson

Wydawnictwo Buchmann

'Hugh Johnson i Jancis Robinson to bordeaux i burgund wsród autorów piszących o winie' The Times


Hugh Johnson od ponad 37 lat - od 2002 roku wspólnie z Jancis Robinson - w niepowtarzalny sposób wyjaśnia związki między winem, miejscem jego pochodzenia oraz producentami. Oto już szóste wydanie Wielkiego Atlasu Świata Win, przez krytyków określanego mianem najbardziej sugestywnej i przystępnej z książek o winie w ogóle. Atlas przedstawia nie tylko regiony upraw winorośli i pochodzące stamtąd trunki, ale uwzględnia również aktualne uwarunkowania, jak choćby proces globalnego ocieplenia. To podstawowe dzieło, które każdy koneser wina powinien mieć w swoich zbiorach.


Źródła:

merlin.pl
www.albertus.pl
lc-upload.s3-external-3.amazonaws.com

 

 

Komentarze

Zaloguj się aby skomentować ten tekst

Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.