Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Książka z winem w tle...

Książka z winem w tle


Leniwe wieczory z książką w fotelu i z kieliszkiem wina? Mamy kilka książkowych pomysłów całkiem zgrabnie wpisujących się w winną konwencję. Specjalnie dla Was co tydzień publikujemy kilka książek z winem w jakiejś roli.

Dzisiaj rodowity Toskańczyk subtelnie "puszcza oko" do Frances Mayes i zabiera nas w pełną humoru podróż po Chianti, a wybitny Frederic Drum, również na łonie natury, natrafia na kolejną zbrodnię...
KzW_Za_duzo_slonca_Toskanii magnify Za dużo słońca Toskanii Za dużo słońca Toskanii

Dario Castagno

Wydawnictwo Pascal

Dario Castagno, który przez kilkanaście lat oprowadzał po Chianti małe grupy turystów, zbudował swą powieść na kanwie prawdziwego toskańskiego roku. I tak miesiąc po miesiącu oprowadza nas po widokach, zapachach i dźwiękach Chianti, po świętach i ceremoniach związanych z poszczególnymi porami roku.

W swoim zabawnym i szczerym pamiętniku Dario przygląda się też Amerykanom, którzy jak burza przetoczyli się przez jego życie i ojczysty kraj. Niektórzy wystawili na próbę jego zdrowie psychiczne, inni zostali przyjaciółmi. Autor z ironią i wrażliwością opisuje co bardziej nietuzinkowych klientów – czarujących, próżnych, niemądrych, prostackich, ambitnych, zakochanych, protekcjonalnych, uroczych i wręcz zwariowanych. Dzieli się uwagami na temat własnej przemiany z ekscentrycznego wałkonia w pełnego werwy przewodnika oraz przedstawia swoje spojrzenie na piękno ukochanej Toskanii.

To, co wyróżnia tę książkę, to poczucie humoru i doskonały zmysł obserwacyjny autora. Tytuł zaś stanowi wyrafinowane „perskie oko” puszczone do Frances Mayes, nestorki nurtu „cudzoziemcy w Toskanii” i jej słynnej książki „Pod słońcem Toskanii”. (www.mmwarszawa.pl)

KzW_Krew_Wino_Wilk_t_7 magnify Wilk z głową człowieka Krew i Wino tom 7 -  Wilk z głową człowieka

Gert Godeng

Dom Wydawniczy Elipsa

Fredric Drum, Skarphedin Olsen i dwaj jego koledzy z Centrali Policji Kryminalnej spędzają urlop w górskiej chacie. Szybko okazuje się, że nie jest to zwykły wypad na łono natury. Wokół nich zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Wędka Skarphedina eksploduje, ktoś ginie bez śladu...Źródła:

merlin.pl
www.mmwarszawa.pl
ksiegarnia.pascal.plKomentarze

Zaloguj się aby skomentować ten tekst

Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.