Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Książka z winem w tle...

Książka z winem w tleLeniwe wieczory z książką w fotelu i z kieliszkiem wina? Mamy kilka książkowych pomysłów całkiem zgrabnie wpisujących się w winną konwencję. Specjalnie dla Was co tydzień publikujemy kilka książek z winem w jakiejś roli.

Dzisiaj, znany nam Anglik walczy o honor na francuskiej prowincji, a wybitny enolog oprowadza nas "w 80 pytań dookoła wina"...
KzW_Anglik_na_wsi magnify Anglik na wsi Anglik na wsi. Życie w zapadłej dziurze we Francji

Michael Sadler

Wydawnictwo Pascal

Anglik na wsi to wyjątkowo zabawna i inteligentna kontynuacja opowieści Michaela Sadlera o pobycie w Paryżu.

Tym razem miłośnik wina, sera livarot i pięknych kobiet podejmuje nowe wyzwanie – pragnie zostać rolnikiem. Łatwo powiedzieć...

Trzeba jeszcze wiedzieć, jak – przy pomocy młota pneumatycznego – hodować pory w twardej jak cement francuskiej ziemi. Jak przetrwać siedmiogodzinny lunch, po którym podawana jest jeszcze kolacja, a trawienie ułatwia miejscowy napój ognisty, używany zazwyczaj do rozruchu silnika traktora w mroźne poranki. Jak nie skompromitować się przy degustacji miejscowego wina. Jak nie dać się ustrzelić na polowaniu…

Michael Sadler rozbawia czytelnika, zmusza do pokochania francuskiej prowincji. Pisze z sympatią nawet o Donges, które mogłoby zdobyć pierwszą nagrodę w konkursie na najpaskudniejszą wioskę we Francji.

Anglik na wsi został uznany przez francuską gazetę „Le Nouvel Observateur” za najśmieszniejszą książkę sezonu.
KzW_Wino_80_pytan_Casamayor magnify Wino. 80 najważniejszych pytań Wino. 80 najważniejszych pytań i odpowiedzi

Pierre Casamayor

Wydawnictwo Hachette

Wino w 80 pytaniach

Pierre Casamayor (wybitny enolog, autor wielu publikacji na temat wina) wprowadzi Cię w świat wina, odpowiadając na 80 pytań zadawanych przez debiutantów i zaawansowanych winomanów.

Jak poznać winną latorośl.
Dowiesz się, skąd się biorą aromaty wina, co to są odmiany winorośli, terroir i na czym polega uprawa winnicy.

Zrozumieć wino i jego etykietę.
Wino nie będzie miało przed tobą żadnych tajemnic. Dowiesz się, jak powstało i jak dojrzewało, nim trafiło do twojej piwnicy. Nauczysz się, jak czytać etykietę i wybierać odpowiednie trunki.

Przechowywać i cieszyć się winem.
Stworzysz piwnicę odpowiadającą twoim gustom, nauczysz się przechowywać wino w najlepszych warunkach i degustować je tak, by sprawiało ci jak najwięcej przyjemności.


Źródła:

www.merlin.pl
www.matras.pl
www.fabryka.plKomentarze

Zaloguj się aby skomentować ten tekst

Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.