Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Książka z winem w tle...

Książka z winem w tleLeniwe wieczory z książką w fotelu i z kieliszkiem wina? Mamy kilka książkowych pomysłów całkiem zgrabnie wpisujących się w winną konwencję. Specjalnie dla Was co tydzień publikujemy kilka książek z winem w jakiejś roli.

Dzisiaj, natchnieni naukową atmosferą maja i matur, odświeżamy wiadomości na każdy winny temat, uczymy się tajników dobierania wina do potraw, degustacji...KzW_Wino_sztuka_i_nauka magnify Wino. Sztuka i nauka Wino. Sztuka i nauka

James Halliday, Hugh Johnson

Wydawnictwo Iskry


Niezwykłe kompendium wiedzy dla wszystkich miłośników szlachetnego trunku, napisane przez najlepszych znawców tematu. James Halliday i Hugh Johnson od lat zajmują się krytyką i pisaniem o winach, na swoim koncie mają w sumie ponad 100 książek oraz trudną do ustalenia liczbę artykułów poświęconych tej tematyce.


"Ogromne doświadczenie Jamesa Hallidaya Hugh Johnsona kolejny raz ładnie zaowocowało - książka napisana jest gładko, wartko i z biglem. Jest ona w sporej części czymś na kształt podręcznika – wyraźnie pokazuje jak w przeciągu ostatnich dziesięcioleci diametralnie zmieniły się technologie i sposób prowadzenia winnicy. Mimo, że wielu miejscach porusza - co oczywiste - fundamentalne i znane z wielu innych źródeł fakty, to polski czytelnik naprawdę znajdzie tu sporo ciekawych i świeżych informacji. Układ i "fabuła" książki są rzeczowe, poprowadzone mądrze i ze znawstwem, uwzględniają – co ważne – najnowocześniejsze trendy i rozwiązania winiarskiego świata. Mniej zorientowani czytelnicy będą mogli dowiedzieć się więc na czym polega odwrócona osmoza, jakie są najnowsze metody regulacji poziomu alkoholu w winie, itd., itp.
"Wino..." czytać się będzie łatwo, bo pozbawione jest dętego, encyklopedycznego tonu. Autorzy prowadząc czytelnika przez wszystkie etapy i meandry powstawania wina, nie mają wątpliwości, że oprócz zaawansowanej wiedzy i najlepszych technologii prawdziwie dobre i niepowtarzalne wino potrzebuje niezwykłej intuicji i błysku geniuszu winiarza. Dopiero wtedy staje się sztuką." (Mariusz Kapczyński)KzW_Jakie_wino_masz_w_kieliszku magnify Jakie wino masz w kieliszku? Jakie wino masz w kieliszku? Rozpoznawanie i degustowanie win

Chris Losh

Wydawnictwo Olesiejuk Sp. z o.o.

Niemal każdy lubi wino. Kieliszek schłodzonego chardonnay przed telewizorem, szklaneczka czerwonego malbec do niedzielnego obiadu, czy też lampka bąbelków na specjalną okazję - zawsze znajdzie się takie, które pasuje do danej sytuacji.
To właśnie dzięki tej różnorodności wino jest tak fascynujące, ale taka różnorodność może też wprowadzić wiele zamieszania. Na pewno zdarzyło wam się mieć w ręku długą kartę win lub stanąć przed sklepową wystawą z 200 gatunków wina i nie mieć pojęcia, od czego zacząć.


Na szczęście, jeśli chodzi o wino, nawet skromna wiedza bardzo pomaga. W tej przystępnie napisanej książce specjalista od win, Chris Losh, zabierze nas w podróż do świata tego trunku. Dowiemy się wszystkiego: od metod produkcji, przez różnice smaku poszczególnych odmian winorośli, po zasady dobierania odpowiedniego wina do posiłku i dokonywania wyboru w restauracji.


Jest to znakomity wstęp do magicznego świata, dzięki któremu już nigdy się w nim nie zgubimy.

Źródła:

www.bookmaster.pl
www.amazonka.pl
www.vinisfera.pl
empikmedia.pl
www.lideria.pl

Komentarze

Zaloguj się aby skomentować ten tekst

Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.