Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Książka z winem w tle...

Książka z winem w tle


Śnieżne wieczory z książką w fotelu i z kieliszkiem wina? Mamy kilka książkowych pomysłów całkiem zgrabnie wpisujących się w winną konwencję. Specjalnie dla Was co tydzień publikujemy kilka książek z winem w jakiejś roli.

Dzisiaj, wracamy do naszych ulubieńców...
KzW_Krew_Wino_Kodeks_t_3 magnify Kodeks Śmierci "

Gert Godeng

Dom Wydawniczy Elipsa

Fredric Drum, bohater powieści Gerta Godenga, smakosz i wielbiciel dobrych win, udaje się tym razem do Włoch. Na zlecenie uniwersytetu w Rzymie ma odczytać stary grecki tekst. Nagle jednak okazuje się, że został wplątany w dramatyczną intrygę. Toczy się walka na śmierć i życie; ważną rolę odgrywają tu elementy filozofii antyku i średniowieczne przesądy, a niewidoczny, cyniczny morderca pozostawia ofiary bez zewnętrznych śladów przemocy.

"Choć to tom 3, to jednak poznałem Fredrica Druma (bohatera serii) właśnie dzięki niej. Niepozorna książeczka, kupiona w kiosku "z braku laku" mógłbym rzec. I??? Cóż za niesamowite zaskoczenie! Wspaniały kryminał, toczący się w malowniczej scenerii. A przy wyjaśnianiu skomplikowanej zagadki, podróż przez świat niespotykanej i przebogatej kuchni, poznawanie pasji Fredrica: umiejętność czytania starożytnych języków, znajomość wszelkich gatunków win i serów. Naprawdę ciężko nie napić się wina czytając tę książkę. Niesamowicie wciągający kryminał ukryty w takiej malutkiej książeczce. Małe jest piękne! Polecam każdy tom!"

Wojtala
 KzW_Mleczko_Kobiety_Wino magnify Wino, kobiety i śpiew Wino, kobiety i śpiew

Andrzej Mleczko

Wydawnictwo Iskry

Wino, kobiety, śpiew to już siódmy album Wydawnictwa IskrNowy, w którym znajdziemy zbiór rysunków satyrycznych komentujących naszą rzeczywistość w sposób czasem złośliwy, czasem dobroduszny, ale zawsze dowcipny.


Źródła:

www.iskry.com.pl
www.merlin.pl


Komentarze

Zaloguj się aby skomentować ten tekst

Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.