Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Książka z winem w tle...


Książka z winem w tleLeniwe wieczory z książką w fotelu i z kieliszkiem wina? Mamy kilka książkowych pomysłów całkiem zgrabnie wpisujących się w winną konwencję. Specjalnie dla Was co tydzień publikujemy kilka książek z winem w jakiejś roli.

Dzisiaj meandrujemy po wielu dziedzinach życia Toskanii z kobietą-bardem i uczymy się czerpać radość z wina od winnego guru... KzW_Codziennosc_w_Toskanii_Mayes magnify Codzienność w Toskanii Codzienność w Toskanii

Frances Mayes

Wydawnictwo Prószyński i S-ka


Słoneczna opowieść z wątkami autobiograficznymi, pełna przepisów kulinarnych, włoskiej architektury i sennego klimatu prowincjonalnych miasteczek.


Po bestsellerach "Pod słońcem Toskanii" oraz "Bella Toskania", autorka, którą New York Times uhonorował przydomkiem: bard Toskanii, napisała kolejną część cyklu o dwudziestoletnim romansie z uroczym włoskiem regionem, jego sztuką, kuchnią i tradycją. Jej najnowsza książka to nastrojowy zbiór impresji o życiu w Toskanii, dziennik pełen smaków, zapachów i barw, wspaniała podróż po meandrach toskańskich pór roku. Frances Mayes opowiada o życiu w trzynastowiecznym domu z kamiennym dachem na zboczu wzgórza nad Cortoną, odkrywa codzienne radości mieszkańców górskiego miasteczka, zwłaszcza uroki życia tętniącego na rynku i biesiadowania w ogrodzie, prowadzi nas śladami wielkiego renesansowego artysty Luki Signorelego, opowiada o włoskim kinie, literaturze, architekturze i sztuce. Zawsze aktywna i zaangażowana, pisze o toskańskich symbolach, które są dla niej skarbnicą wspomnień, oraz o przyjemności pisania w pokoju, gdzie zrodziła się książka "Pod słońcem Toskanii".


"Codzienność w Toskanii" jest wciągającym i chwytającym za serce podsumowaniem bogactwa doznań i uczuć, jakie niesie za sobą życie w Italii, fascynującym obrazem najprostszych radości. A wszystko to wzbogacone ulubionymi przepisami kulinarnymi autorki.KzW_Szkola_Wina_Jefford magnify Szkoła wina Szkoła wina

Andrew Jefford

Wydawnictwo Olesiejuk Sp. z o.o.


Już w czasach antycznych wino stało się nieodłącznym elementem życia w słonecznym basenie Morza Śródziemnego. Dziś uprawia się je we wszystkich regionach o umiarkowanym klimacie. Wraz z terytorialną ekspansją nastąpił rozkwit aromatów i smaków. Także pod względem społecznym wiele się zmieniło: czerpana z wina radość nie jest już zastrzeżona dla elit.


Jeśli poszukujesz drogi do tego bogatego i fascynującego świata, pozwól, aby Andrew Jefford stał się twoim przewodnikiem. Jego "Szkoła wina" jest napisana z ciepłem, dowcipem i głębokim umiłowaniem tematu.

 

 

Źródła

www.merlin.pl

www.oliwazoliwek.pl

www.bookmaster.pl

 


Komentarze

Czytał ktoś 'Codzienność w Toskanii Frances Mayes ,' w srode 9 h w pociagu ... nada się, żeby nie zasnąć ?

OBAWIAM SIĘ, ŻE ZAŚNIESZ CHYBA ŻE JESTEŚ ODPORNY I ZAKOCHANY W TOSKANII PO USZY.....DLA MNIE NIESTETY ŚREDNIA KSIĄŻKA (ALE MOŻE DLATEGO ŻE CZYTAŁAM MNÓSTWO PODOBNYCH JEJ AUTORSTWA I AUTORSTWA F. MATE....NA JEDNO KOPYTO). ALE PRZECZYTAJ I SAM OCEŃ. TYLKO ZAOPATRZ SIĘ W PORZĄDNĄ ILOŚĆ JEDZENIA, U MNIE TE KSIĄŻKI WYWOŁUJĄ NADMIERNY APETYT.

na 9h w pociągu, to poleciłbym, niestety nie o winie, ale książki Wilbura Smitha o Afryce :)

No dobra ... Frances zostaje w domu W końcu ostatnio nawet z winami szło nam podobnie Korni to chyba zacznę Ci ufać :P ... Skusiło mnie po książkach Mayle-a , ale chyba się zbyt rozmarzyłem z porównaniem, bo 3 strony i zasnąłem :) Trudno ... dobrze czyta mi się ostatnio Coelho co nawet mnie zdziwiło ;), ale została za mało na 9 h ... w dzisiejszym konkursie wygrał Maxime Chattam ( Szatan ?) Otchłań Zła :)

Zaloguj się aby skomentować ten tekst

Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.