Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Książka z winem w tle...


Książka z winem w tleLeniwe wieczory z książką w fotelu i z kieliszkiem wina? Mamy kilka książkowych pomysłów całkiem zgrabnie wpisujących się w winną konwencję. Specjalnie dla Was co tydzień publikujemy książki z winem w jakiejś roli.


Dzisiaj, lawendowe wzgórza, wino, korrida, dziadek Antonio i ognista Nicole - to wszystko znajdziemy w książce Janusza Kaszy...
KzW_Korrida_Taniec_Krew_Kasza magnify Korrida. taniec i krew Korrida. Taniec i krew

Janusz Kasza

Wydawnictwo Otwarte


O drogę na arenę nie trzeba pytać. Wystarczy podążyć za tłumem i dźwiękami orkiestry. Co tydzień w dziesiątkach francuskich i hiszpańskich miast i miasteczek gorączka korridy ogarnia tysiące osób. Wśród nich jest Janusz Kasza. Zakochany od lat w korridzie próbuje zrozumieć zawartą w niej tajemnicę śmierci. Wśród lawendowych wzgórz Prowansji pije wino, kosztuje małży i zachwyca się flamenco. Odwiedza dziadka Antonia, uznanego hodowcę byków, który przy cygarach i kieliszku absyntu snuje fascynujące opowieści. W podróży towarzyszy mu ognista Nicole, odkrywająca przed nim uroki śródziemnomorskiej fiesty. Janusz Kasza – podróżnik, fotograf amator, tłumacz literatury francuskiej. Od lat fascynuje się korridą i legią cudzoziemską.


Fragment książki:

"(...) Luc długo patrzył w oczy byka. Stali chwilę naprzeciwko siebie, nieruchomo, mierząc się wzrokiem i oceniając swoje szanse. Luc ruszył w pewnym momencie, trzymając banderille w złączonych dłoniach na wysokości pasa. Wybrał drogę po ciasnym łuku, co powoduje, że torreador wyprzedza byka o pół kroku, jednak na stycznej musi dojść do spotkania przeciwników. Im większy promień, tym dłuższa chwila pozwalająca na precyzyjne wbicie banderilli i uniknięcie ostrych rogów byka. Wybór Luca oznaczał więc, że nie będzie miał wiele czasu, by się wywinąć, kiedy jego pierś znajdzie się na wysokości łba zwierzęcia. (...)"Źródła:

http://stacjakultura.pl
http://www.znak.com.pl
http://datapremiery.pl


Komentarze

Dajcie jakiś cytat o Nicolebo Korride to powinni zakać jak inne świrostwa typu walki kogutów czy psów ...

A to ciekawa propozycja jak na " z winem w tle" :) choć sama wcale nie jestem zwolenniczką korridy.

Zaloguj się aby skomentować ten tekst

Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.