Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Książka z winem w tle...


Książka z winem w tleLeniwe wieczory z książką w fotelu i z kieliszkiem wina? Mamy kilka książkowych pomysłów całkiem zgrabnie wpisujących się w winną konwencję. Specjalnie dla Was co tydzień publikujemy książki z winem w jakiejś roli.


Dzisiaj, trochę wiedzy encyklopedycznej na temat wina i nie tylko, okraszonej elementami praktycznymi...
KzW_Leksykon_alkoholi_Gogolinski magnify Leksykon Alkoholi Leksykon Alkoholi

Wojciech Gogoliński

Wydawnictwo Prószyński i S-ka


Przemysł alkoholowy postrzegany jest przede wszystkim tylko przez pryzmat wódki. Powszechnie wiadomo, że za wyrobem napojów alkoholowych stoi wielowiekowa tradycja, wiążąca się zarówno z przemyślanymi, jak też przypadkowymi odkryciami.


Książka stara się przypomnieć o tych faktach, skupiając swoją uwagę na elementach typologii alkoholi, ich klasyfikacji, historii, charakterystyce, zasadach produkcji i sposobach podawania poszczególnych trunków. Zawarto w niej przegląd najbardziej znanych światowych marek alkoholi ze szczególnym uwzględnieniem rynku polskiego. Większość haseł uzupełniona jest o notki degustacyjne, które zachęcą konsumentów do tworzenia własnych ocen.


Oprócz alkoholi mocnych w „Leksykonie” przedstawiono w sposób możliwie najszerszy grupę napojów z pogranicza trunków i win - czyli wina likierowe i wina wzmacniane spirytusem.Źródła:

www.proszynski.pl


Komentarze

Zaloguj się aby skomentować ten tekst

Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.