Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Książka z winem w tle...


Książka z winem w tleLeniwe wieczory z książką w fotelu i z kieliszkiem wina? Mamy kilka książkowych pomysłów całkiem zgrabnie wpisujących się w winną konwencję. Specjalnie dla Was co tydzień publikujemy książki z winem w jakiejś roli.


Dzisiaj, zatopione miasto, więzienna kolacja, Napoleon, a także tradycyjne toskańskie przepisy...
KzW_Moja_Toskania_Vito_Casetti magnify Moja Toskania! Vito Casetti Moja Toskania! Vito Casetti

Witold Casetti, Agata Jakóbczak

Wydawnictwo Pascal


"Moja Toskania! Vito Casetti" wydawnictwa Pascal to znakomity przewodnik, który zabiera czytelnika w niezapomnianą podróż po Toskanii. Vito Casetti - florentyńczyk, popularny dziennikarz i prezenter TVN - oraz Agata Jakóbczak przedstawiają tę urokliwą krainę zarówno z perspektywy mieszkańca, jak i turysty, odkrywając przed nami wszystkie jej tajemnice.

Vito oprowadza czytelnika po miejscach, które trzeba zobaczyć, aby zrozumieć, poczuć i posmakować Toskanię. Oprócz znanych miejsc i słynnych zabytków opisuje też takie, które rzadko pojawiają się w przewodnikach, jak zatopione miasteczko ślusarzy, więzienne kolacje czy farma, gdzie winogrona rosną przy dźwiękach muzyki symfonicznej. Poleca sprawdzone hotele, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne i restauracje; zaprasza na tradycyjne toskańskie święta, opowiada o regionalnych daniach. Czytelnik znajdzie w książce także przepisy na typowe lokalne potrawy, takie jak befsztyk po florencku czy ciasto kasztanowe.

"Moja Toskania" to nietypowy przewodnik, który zawiera mnóstwo nigdzie indziej niepublikowanych informacji, a barwny język i liczne ciekawostki sprawiają, że czyta się go niczym najlepszą powieść.


Fragment książki:

"Festa dell’olio

W drugą niedzielę listopada w Vetulonii odbywa się Święto Oliwy, połączone z degustacją lokalnych produktów, przede wszystkim świeżej oliwy. Z tej okazji udostępniono do zwiedzania tłocznie olejowe – jest ich w Vetulonii aż 11.

(...) Letnia rezydencja Napoleona to San Martino, ok. 5 km za miastem. Warto tu zwiedzić m.in. Salon Egipski, udekorowany freskami obrazującymi kampanię egipską. W willi jest galeria, zwana Pasażem Demidoffa, gdzie zgromadzono przedmioty związane z cesarzem. Anatolio Demidoff (1813–1870) był florenckim księciem rosyjskiego pochodzenia, który poślubił Matilde Bonaparte, córkę króla Girolamo Bonapartego.
W1859 r. kupił rezydencję San Martino, w której mieszkał przez jakiś czas, a następnie przekształcił ją w muzeum, gdyż był fanatycznym zwolennikiem Napoleona.
Podążając śladami cesarza, koniecznie trzeba odwiedzić Chiesa della Misericordia (kościół Miłosierdzia) przy monumentalnych Scalata Napoleona w starej części
miasta. Właśnie tam jest przechowywana pośmiertna maska cesarza wykonana z brązu. Co roku 5 maja, w rocznicę jego śmierci, odbywa się w kościele uroczysta msza."Źródła:

www.milionkobiet.pl
ksiegarnia.pascal.plKomentarze

Vito Casetti, uczestnik Wyprawy Robinson (ktoś pamięta?) :]
teraz pisze książkę. Dobre sobie ;]

Urbanski to prowadzil? Vito czy Witold, bo juz nie lapie

Urbański - wyprawę robinson i całą dalszą sagę takich programów TVN-u.
Wikipedia mówi, że Vito/Witold wytrzymał 39 dni ;]
"Vito Casetti zieloni 39 eliminacja na Radzie Wyspy"

heh, przeglądając wiki i podobne programy TVNu przypomniałem sobie, że przecież B.Arłukowicz wziął się z "Agenta" ;)

To jest bardzo przyjemna książka. Dostałam ją jakiś czas temu w prezencie i muszę przyznac, że miło się czytało.

Zaloguj się aby skomentować ten tekst

Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.