Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Książka z winem w tle...


Książka z winem w tleLeniwe wieczory z książką w fotelu i z kieliszkiem wina? Mamy kilka książkowych pomysłów całkiem zgrabnie wpisujących się w winną konwencję. Specjalnie dla Was co tydzień publikujemy kilka książek z winem w jakiejś roli.

Dzisiaj praktyczni przewodnicy zaborą nas w podróż po winach Europy i, kto wie, może szlak doprowadzi nas do Orvieto ... KzW_Wina_Europy_Bienczyk magnify Wina Europy
Wina Europy

Marek Bieńczyk, Wojciech Bońkowski

Wydawnictwo Hachette Polska


Praktyczny przewodnik po gatunkach win europejskich oraz ich producentach, w tym także polskich. Opisy najlepszych, starannie wyselekcjonowanych winnic Europy, region po regionie. Obszerny indeks, mapy, spis producentów win.
KzW_Tysiac_dni_w_Orvieto magnify Tysiąc dni w Orvieto Tysiąc dni w Orvieto

Marlena de Blasi

Wydawnictwo Literackie


Nowy dom, nowi sąsiedzi, nowy etap w życiu. Marlena i Fernando opuszczają Toskanię, by osiedlić się w sąsiadującej Umbrii. Ich nowy dom to część renesansowego palazzo mieszczącego się w samym sercu prastarego, przepięknego Orvieto.


Podupadła ale nadal pełna uroku budowla wymaga gruntownego remontu, w którym nic nie przebiega jak powinno, dostarcza za to okazji do poznania fascynującej historii miasta i jego mieszkańców. Nietrudno się domyśleć, że sąsiedzi amerykańsko-włoskiej pary szybko polubią nowo przybyłych.

Podobnie jak poprzednie książki Marleny de Blasi, Tysiąc dni w Orvieto zawiera wiele smakowitych przepisów na dania z włoskiej kuchni. Gotowanie może być sztuką i ceremoniałem - ale to nie oznacza, że musi być trudne!

Źródła

www.merlin.pl

www.wysylkowa.plKomentarze

Zaloguj się aby skomentować ten tekst

Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.