Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Książka z winem w tle...

Książka z winem w tleLeniwe wieczory z książką w fotelu i z kieliszkiem wina? Mamy kilka książkowych pomysłów całkiem zgrabnie wpisujących się w winną konwencję. Specjalnie dla Was co tydzień publikujemy kilka książek z winem w jakiejś roli.

Dzisiaj polecamy lektury piknikowe: gorący romans w Wenecji w towarzystwie wyśmienitych dań i win albo, dla ochłody, bardziej encyklopedyczne podejście do tematu... wina, rzecz jasna.KzW_Tysiac_dni_w_Wenecji_Blasi magnify Tysiąc dni w Wenecji Tysiąc dni w Wenecji

Marlena de Blasi

Wydawnictwo Literackie


Jeśli romans, to tylko w Wenecji. Wpadają na siebie przypadkiem na Placu św. Marka - amerykańska dziennikarka i włoski bankowiec. Ona, dojrzała kobieta, rozwódka, nie wierzy już w miłość. On zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia, bez pamięci, do szaleństwa. Ta miłość była im pisana?

Ciepła, zabawna i inspirująca książka - dla marzycieli, podróżujących palcem po mapie i prawdziwych globtroterów, wielbicieli włoskich klimatów i miłośników pogodnych lektur, a także smakoszy włoskiej kuchni, którzy odnajdą w niej szereg smakowitych przepisów. Romans, przewodnik turystyczny i kulinarny w jednym.

Miłośnicy książek Francis Mayes i Petera Mayle'a będą zachwyceni: są tu wszystkie krajobrazy, zapachy, smaki i kolory Italii widzianej oczyma cudzoziemki.


Książka pełna jedzenia, smaków, zapachów, obrazów i życia w Wenecji. ("Alibris")

Najlepsza reklama dla włoskiej turystyki jaką można sobie wymarzyć. (Caspar Weinberger, "Forbes")KzW_Encyklopedia_wina_Louis_Melgar magnify Encyklopedia wina Encyklopedia wina

Thomas Luis, Gil Melgar

Wydawnictwo Buchmann


Encyklopedia opisuje najważniejsze regiony i znaki gwarantowanego pochodzenia na całym świecie. Czytelna struktura - podział na kontynenty i kraje - pozwala szybko odnaleźć potrzebne informacje.


Książka zawiera:
- szczegółowe i aktualne informacje na temat upraw, bodeg, odmian winogron i win
- ponad 500 kolorowych fotografii butelek, etykiet i krajobrazów
- rady: jak pić wino, jaka jest idealna temperatura wina, które roczniki są najlepsze.Źródła:

www.merlin.pl
selkar.pl
www.gandalf.com.pl
static3.skapiecstatic.plKomentarze

Zaloguj się aby skomentować ten tekst

Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.