Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Książka z winem w tle...

Książka z winem w tle


Śnieżne wieczory z książką w fotelu i z kieliszkiem wina? Mamy kilka książkowych pomysłów całkiem zgrabnie wpisujących się w winną konwencję. Specjalnie dla Was co tydzień publikujemy kilka książek z winem w jakiejś roli.

Dzisiaj postanowiliśmy zahaczyć o tematykę szampańską...KzW_CAPA_Szampan_krew magnify CAPA. Szampan i... CAPA. Szampan i krew

Alex Kershaw

Wydawnictwo Fontanna

Bogata i romantyczna biografia wielkiego fotoreportera wojennego Roberta Capy, którego życie było równie dramatyczne, jak robione przez niego zdjęcia.

Capa musiał opuścić ojczyste Węgry z powodu prześladowań. Dzięki zdjęciom wykonanym podczas hiszpańskiej wojny domowej stał się największym fotoreporterem wojennym swojego pokolenia. Jego zdjęcia z drugiej wojny światowej uczyniły z niego legendę. Relacjonował wiele decydujących momentów wojny- w 1942 roku przepłynął Atlantyk w konwoju okrętów, aby następnie ruszyć z wojskami sprzymierzonych przez Północną Afrykę, Włochy, aż do Francji. Założyciel agencji fotograficznej Magnum, zginął w Indochinach w 1954 roku, stając się jedną z pierwszych ofiar wojny w Wietnamie. Przyjaciel Ernesta Hemingwaya, Gary Coopera, Gene'a Kelly, Johna Hustona, Irwina Showa, Johna Steinbecka, kochanek Ingrid Bergman. Jest jedną z wielkich legend XX wieku.KzW_Szampan_w_nozce magnify Szampan w nóżce Szampan w nóżce

Ewa Jabłońska

Wydawnictwo Nowy Świat

Ta poezja pragnie być nie tylko zapisana lub wypowiedziana, lecz wyśpiewana. We własnym stylu kontynuuje i rozwija klimaty ballad, pieśni i songów (uzupełnianych fraszkami) Agnieszki Osieckiej czy Leszka długosza. Realia codzienności ujmuje jako szyfr dni i nocy.

Źródła:

www.vesper.pl
http://terytoria.com.pl
www.merlin.plKomentarze

a gdzie Mayle

Mayle to elementarz :)

Dajmy mu trochę odsapnąć. :)

Zaloguj się aby skomentować ten tekst

Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.