Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Nasze Wina DoTrzechDych - odsłona druga

 


Kontynuujemy naszą (i Waszą) podróż po Naszych Winach DoTrzechDych. W tym wydaniu odwiedzimy Austrię, RPA oraz… Sycylię.

 

spatlese-niersteiner magnify Jako pierwsze wino wybraliśmy Chardonnay Spatlese Galos, które okazało się ideale do… ciasta rabarbarowego. „Wino o delikatnym nosie, dość powściągliwe. Lekko gorzkawe, nieczyste nuty w nosie jednak smak zupełnie smukły, ładny, gładki – wyraźna ale nie pudrowana słodycz, długi posmak i co ważne znaczna kwasowość, która pozwala cieszyć się tym winem – nie zakleja…”. Zachwycił także dość niski poziom alkoholu – 10%. Z kolei Nasze Wina wystawiły Gewurztraminer Spatlese Niersteiner Gutes Domtal Weingut Debus 2006, które dostało ocenę 8/10! „Aromatyczne wino o złotożółtej barwie. Delikatna kwasowość, bardzo dobrze zrównoważona słodyczą. Nos i usta w równowadze z nutami róż, miodu, karmelu, melona, akacji i pomarańczy.” Czyż potrzeba czegoś więcej?

 

nederburg-rose magnify Przenosimy się do RPA, by skosztować Nederburga Rose 2010. O ile wina różowe mają chyba więcej przeciwników niż fanów (ni to białe, ni czerwone) to jednak trzeba przyznać, że mają coś w sobie. „Zapach wydaje się być dość intensywny jak na wino różowe. Czuć na pewno sporo owoców, a wśród nich truskawkę i malinę. Tak samo ze smakiem. Zdziwiłam się tylko tym, że wcale nie jest takie słodkie jak półsłodkie wino być powinno.” Przekonani? Nie zwalniając tempa degustujemy Suikerbosch Rose 2007., które na Naszych Winach podsumowano, iż „trudno oczekiwać jakichś szczególnych doznań po winie różowym”. Dodano również, że pije się je raczej dla ochłody, a nie solo do kontemplowania.

 

versi-bianco magnify Drugą odsłonę Naszych Win DoTrzechDych kończymy obiecaną niespodzianką - I Versi Bianco 2011. „I Versi Bianco składa się z trzech bardzo typowych dla Sycylii szczepów : Grecanico, Inzolia i Grillo tworząc naprawdę ciekawe i spokojne połączenie. W aromacie owocowe, głównie cytrusowe, ale z frapującą nutą orzechów lub migdałów. W smaku podobnie – trochę cierpko, a na końcu gorzkawo. I do tego bardzo lekkie bąbelki. Poszło naprawdę bardzo szybko”. Trudno o lepszą rekomendację wina na lato, prawda?

 

 

Kolejne wydanie Nasze Wina DoTrzechDych już niebawem! A w nim Kalifornia, Nowa Zelandia i … wino z Chin!


 

tekst: WineMike

foto:

Nasze Wina

DoTrzechDych

Komentarze

Zaloguj się aby skomentować ten tekst

Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.