Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Panel degustacyjny Klubu Nasze-Wina, sesja XXVII, 6 września 2012 r.
Słoneczne wina – odkrywamy dobre wina w dobrej cenie dostępne w Warszawie.


Sympatyczne, nawet bardzo sympatyczne spotkanie w kameralnym gronie w bardzo zaprzyjaźnionym już z nami miejscu czyli w Eterii u Kuby Strzyczkowskiego.
Wina do testowania wybrał i zaproponował nasz redakcyjny kolega Michał. Muszę się przyznać, że z pewnym niepokojem oczekiwaliśmy na propozycje Michała. Znając jego niestandardowy gust przystępowaliśmy do degustacji z pewną dozą nieśmiałości.
Ale rzeczywistość rozwiała wszelkie obawy.  
Ogromne brawa dla Michała za wybrany zestaw. Byliśmy zachwyceni, i wciąż jeszcze jesteśmy pod wrażeniem degustowanych win. Było to może niewielka, ale jednak zróżnicowana kolekcja, każde wino było  ciekawe i  „miało coś w sobie”.  Nawet zaproponowane różowe, które nie jest moim ulubionym, miało ciekawe nuty smakowe i z pewnością nie przypominało różowego jakie zwykle spotykamy w sklepach.
Wszystkie wina są  do kupienia w Warszawie. Wszystkie w dobrej cenie – najtańsze kosztowało 30 zł, najdroższe 64.50.
Przy okazji tego Panelu przyszedł nam do głowy pomysł, by od czasu do czasu, np. raz na kwartał, organizować  panel degustacyjny z winami wybranymi przez uczestników Paneli., takimi, które można kupić w Polsce i które kosztują poniżej 60 zł.
Chcemy w ten sposób ułatwić czytelnikom Portalu wybór wina na specjalne okazje lub po prostu do obiadu lub kolacji – żeby było dobre i w rozsądnej cenie.


Namawiamy do sprawdzenia wyboru Michała. Nie zawiedziecie się na pewno.
 
Degustowali:  Hanna Staniszewska, Michał Misior, Tomasz Zieliński  oraz  gospodarze Panelu: Bożena Skibicka i Krzysztof Chełpiński.

Degustowane wina:


tahuna magnify 1. Sauvignon Blanc Tahuna 2011
Wino błyszczące, nawet świetliste, żywe. Barwa  słomkowa. W kieliszku wygląda pięknie. W zapachu brzoskwinie, papaja, zioła, dojrzały melon. W smaku rześkie, zrównoważone, długie.
Do kupienia w Wines&More na ul. Francuskiej 48, w Warszawie za 59 zł

 

 


Ogólna ocena:  8


colom magnify 2. Chardonnay-Colombard Gold Country 2010
Wino o barwie słomkowej, złotej, błyszczące. W zapachu kiszona kapusta. W smaku wanilia, dojrzałe jabłka, cytrusy, a w końcówce pojawia się biały pieprz. Wino dość długie, interesujące.
Będzie doskonale pasowało do przegrzebków (małże św. Jakuba) w sosie śmietanowym.
Do kupienia w Wines&More na ul. Francuskiej 48, w Warszawie za 30 zł


Ogólna ocena:  6


chard-las-ace magnify 3. Chardonnay Luis Segudno Correas Valle Las Acequias 2011
Pięknie prezentuje się w kieliszku: złote, błyszczące. Zapach przed zamieszaniem słabo wyczuwalny, po zamieszaniu bardzo wyraźny, a w nim: lekkie masło, melon, miód, owoce cytrusowe. W smaku zrównoważone, tłuste, nawet ciężkie. W końcówce pieprz.
Do kupienia w Enstancia del Vino (Restauracja „Kuchnia w stajni” w Chojnowie, 7 km od Piaseczna jadąc drogą w stronę Góry Kalwarii) za 42 zł


Ogólna ocena:  7


sumaridge-rose magnify 4. Merlot-Cabernet Franc-Malbec Rose Sumaridge 2012
Wino w pięknym, różowym kolorze, błyszczące. W zapachu wiśnie, czerwone porzeczki, poziomki. W smaku mineralne, pieprz na końcu. Delikatne, stosunkowo długie.
Będzie pasowało do sałatki caprese, również do smażonego sera Camembert.
Do kupienia w South Wine w Warszawie przy ul. Wołoskiej 24 za 38.50 zł

 


Ogólna ocena: 7suip-malbec magnify 5. Malbec Estate line Suipacha Otero Ramos 2008
Wino o pięknym wiśniowym kolorze, lśniące.. Cudownie pachnie wiśniami pomieszanymi z owocami leśnymi, czarną porzeczką. W smaku głębokie, zrównoważone, długie, skoncentrowane, gęste, aksamitne.  Na końcu pieprz, a wcześniej wędzone śliwki. Bardzo dobre.
Do kupienia w Enstancia del Vino (Restauracja „Kuchnia w stajni” w Chojnowie, 7 km od Piaseczna jadąc drogą w stronę Góry Kalwarii) za 52 zł
Ogólna ocena: 9morgenhof magnify 6. Merlot-Cabernet Franc Morgenhof 2008
Wino ciemne, mroczne,  z pięknymi refleksami, nawet intrygujące w swoim wyglądzie. Cudownie wygląda w kieliszku. W zapachu czarna porzeczka, zapachy zwierzęce. Po zamieszaniu jeszcze intensywniejsze aromaty. W smaku aksamitne, dostojne, dobrze zbalansowane.  Wiśnia, czarna porzeczka, taniny. To wino wymaga dekantacji. Michał zdekantował je około 8 godzin wcześniej.
Do kupienia w South Wine w Warszawie przy ul. Wołoskiej 24 za 64.50 zł


Ogólna ocena: 9


Winem Panelu po burzliwym głosowaniu został Malbec Estate line Suipacha Otero Ramos 2008 z oceną 9/10!


Protokołowała: Bożena SkibickaKomentarze

Zaloguj się aby skomentować ten tekst

Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.