Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Panel win portugalskich - 3 lipca 2016 r.

 

Panel win portugalskich – 3 lipca 2016 r.

 

Dzięki uprzejmości agencji art-media, pracującej dla Biedronki, przedstawiciele Klubu Nasze-wina mieli sposobność uczestniczyć w prezentacji win portugalskich jaka odbyła się 2 i 3 czerwca 2016 r w Klubie Hemisfera w Hotelu InterContinental w Warszawie. Organizatorem tego spotkania, jak również Tygodnia Portugalskiego  Flavours of Portugal 2016, była Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza.


W trakcie degustacji zaprezentowane zostały wina wielu producentów, m.in.: Adega de Ponte de Lima, Atlantika, Casa da Prisca, Caves da Montanha, Caves Messias, Caves Primavera, CVR Tejo, Félix Rocha, Folias de Baco, João Portugal Ramos, Panidor, Portugalia Gourmet, Produtos Alimentares Peipen, Quinta da Pacheca, Quinta do Beijo, Quinta Santa Eufémia, Sociedade Agrícola do Vale da Vilariça, Vinhos Teoria, Vitavitis, Winetellers.


W większości prezentowane na spotkaniu wina nie mają jeszcze dystrybutorów w Polsce.


Dzięki uprzejmości organizatorów otrzymaliśmy do degustacji kilka win, aby poddać je ocenie w ramach Panelu Degustacyjnego Klubu Nasze-wina.


Starannie wyselekcjonowana grupa degustatorów miała przyjemność rozkoszować się smakiem, aromatem i wyglądem testowanych win.


Poniżej lista win wraz z uzgodnionymi ocenami uczestników panelu. Oceny indywidualne można znaleźć przy opisie każdego z win.

 

Wino białe

Teoria White Wine - Teoria Branco White Wine Teoria 2015 – ocena 7

 

Wina czerwone

Vale de Veiga - Vale da Veiga, Douro Vale de Veiga 2014 – ocena 7

Teoria Superior - Teoria Superior Teoria 2014 – ocena 8

Teoria Grande Reserva - Teoria Vinhas Velhas, Grande Reserva Teoria 2013 – ocena 8

Holminhos - Holminhos Douro Quinta Holminhos 2012 – ocena 9

Holminhos Touriga Nacional - Touriga Nacional Holminhos Quinta Holminhos 2013 – ocena 8

 

Winem panelu wybraliśmy Holminhos  z 2012 roku wyprodukowane w dolinie Douro przez winnicę Quinta Holminhos. Trzeba tu dodać, że uczestnicy panelu nie od razu docenili jakość tego wina. Początkowe oceny zostały podniesione już po wstępnej deklaracji.  Oznacza to, że oceniane wino nie jest trunkiem prostym, ma głębię, którą odkrywa się stopniowo i stopniowa zaczyna doceniać.


Zarówno wino panelu jak i pozostałe degustowane w trakcie spotkania wina, powinny znaleźć się w ofercie jakiegoś dystrybutora w Polsce. Z pewnością znalazły by nabywców przy założeniu, że cena dopasowana byłaby do poziomu cen na polskim rynku.


Notował Krzysztof


 

PS. Jak zapewne zauważą skrupulatni czytelnicy tego tekstu, kolejne etapy pozyskania, degustacji i publikacji nieco się rozciągnęły w czasie, ale to niestety wynika z nawału obowiązków członków redakcji.

 


Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.