Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Wina Superbohaterów

 

Czy to możliwe, żeby superbohater miał swoje alter ego w świecie wina? Oczywiście, na różnym poziomie dosłowności. Spróbujmy odnaleźć winne odpowiedniki popularnych bohaterów komiksowych.

Wina_Superbohaterow_Iron_Man magnify Iron Man
Iron Man w wydaniu Roberta Downey Jr to postać tak silna i wyrazista, że wymaga uhonorowania winem metalicznym, o krwawej barwie, takim jak Syrah z upraw "cool climate"*, na przykład Cline Cellars Cool Climate Syrah.


Wina_Superbohaterow_Thor magnify Thor
Bóg burzy i piorunów, który dzierży Mjöllnir, gigantyczny i potężny młot wykonany z tajemniczego metalu. Bardzo stosownie znajdują się tu wina z Blacksmith Cellars (blacksmith – kowal). Ich Cabernet Sauvignon ma moc, dzięki której pokonuje równie potężne wina w konkursach. Z kolei Blacksmith Cellars Late Harvest Syrah jest niewyobrażalnie potężne.

Wina_Superbohaterow_Hulk magnify Niesamowity Hulk
Lekkość, świeżość, a jednocześnie moc i zieleń. Jeśli to nie o Hulku, to z pewnością o portugalskim Vinho Verde. Wartość dodana – wino idealne na lato. Warto spróbować Quinta da Aveleda Fonte Vinho Verde.Wina_Superbohaterow_Wdowa magnify Czarna Wdowa (Black Widow)
Podstępna, mroczna i wybitna wojowniczka, która jednak w odróżnieniu od kolegów z drużyny nie posiada mocy nadprzyrodzonych. Czarna Wdowa ma swoje winne alter ego – wspaniałe wina z Black Widow Winery w Penticton, w Kolumbii Brytyjskiej. Ich mieszanka Merlot i Cabernet jest warta grzechu.

Wina_Superbohaterow_Hawkeye magnify Hawkeye (Sokole Oko)
Dopełnia Czarną Wdowę i również nie posiada mocy nadprzyrodzonych. Natomiast jest, bagatela, najlepszym łucznikiem na naszej planecie. Dlatego jego winne alter ego musi pochodzić z Archery Summit (archery – łucznictwo). Ich Premier Cuvee zawsze trafia w sedno.


* cool climate – „chłodny klimat”, określenie które w aspekcie uprawy winorośli znaczy znacznie więcej. To synonim wszystkich problemów z jakimi muszą się zmierzyć winiarze z krajów o chłodniejszym klimacie, m.in. niedostatecznych ilości ciepła latem lub bardzo dużych mrozów zimą. Wyraźny podział na sezony i znaczące różnice temperatur pomiędzy dniem a nocą. Z jednej strony przyczynia się to do charakterystycznego tworzenia bukietu, który daje wina z wyrazistym aromatem i nutą owocu, z drugiej strony zwiększa kwasowość win białych i mocne garbniki win czerwonych. To najlepsze warunki do tworzenia win świeżych, finezyjnych, o wyraźnej nucie owocowej, które nie tylko przyjemnie się pije, ale mają tę zaletę, że doskonale komponują się z różnymi potrawami. Pojęcie to w świecie winiarskim jest na tyle istotne, że stało się nawet częścią nazwy kanadyjskiego uniwersytetu – Cool Climate Oenology and Viticulture Institute,  kształcącego winiarzy w Kanadzie.

 


tekst: Katarzyna
foto:
www.snooth.com
źródła:
www.snooth.com
www.winnicepolskie.pl
mobile.austria.info

Komentarze

Tak mi się przypomniało:

Spiderman, Spiderman,
Does whatever a spider can
Spins a web, any size,
Catches thieves just like flies
Look Out!
Here comes the Spiderman.

Is he strong?
Listen bud,
He's got radioactive blood.
Can he swing from a thread
Take a look overhead
Hey, there
There goes the Spiderman.

In the chill of night
At the scene of a crime
Like a streak of light
He arrives just in time.

Spiderman, Spiderman
Friendly neighborhood Spiderman
Wealth and fame
He's ingnored
Action is his reward.

To him, life is a great big bang up
Whenever there's a hang up
You'll find the Spider man.


Zaloguj się aby skomentować ten tekst

Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.