Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Wspomnienie spotkania w Katowicach :)Hmm… Już od kilku dni zastanawiam się jak napisać relację z naszego ostatniego spotkania w Katowicach. Jak oddać niezapomnianą atmosferę, w jaki sposób opisać wyśmienite potrawy i klimat tego bardzo serdecznego przyjęcia? Chyba nie potrafię. W takich spotkaniach, aby to wszystko odczuć po prostu trzeba uczestniczyć :)


Ograniczę się zatem do przysłowiowego telegraficznego skrótu, zamieszczając jednocześnie krótki filmik, który udało mi się zmontować za pomocą mojego telefonu :), a także kilkanaście zdjęć, które otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Gospodarzy :)Dzięki wspaniałej inicjatywie Agnieszki (nasza portalowa Rioja) i jej męża Tomka, 31 sierpnia we wnętrzach ich pięknego domu w Katowicach mieliśmy okazję spotkać się wraz z Czytelnikami naszego portalu, aby wspólnie degustować wina i łączyć je ze słynną już na naszym forum pizzą Agnieszki, która została zaprezentowana w kilku odsłonach. Zgodnie z zapowiedzią naszego drugiego kulinarnego Mistrza na stole pojawiła się również tarta z owocami morza, której przepis prawdopodobnie znajdziecie w naszym kulinarnym wątku „Kulinaria i Wino” na forum. Miłym zaskoczeniem były również krewetki w cieście przygotowane przez Dontomassona w wersji na ostro. To wszystko łącznie sprawiło, iż kulinarnie wieczór był wprost idealny :)


Kolejnym obowiązkowym elementem spotkania były oczywiście wina, których łącznie uzbierało się [uwaga] czternaście. Były lepsze, były gorsze, ale o tym mieliśmy już okazję dyskutować na forum, zatem nie będę ponownie poruszał tego tematu. Dla porządku przedstawię tylko listę wszystkich win, które mieliśmy okazję otworzyć i spróbować.


1. Roter Veltliner Alte Reben Weingut Hofbauer Schmidt 2012
2. Rosato di Toscana Poggio Stella 2010*
3. Grignolino d'Asti Paradis Terredavino 2010
4. Bardolino Zenato 2012
5. Castello D'Alba Vinhos Douro Superior 2011
6. Rosso di Montepulciano Poggio Stella 2009*
7. Cortona Merlot Poggio Stella 2007
8. Cuvee Reserve Weingut Hofbauer Schmidt 2009
9. Zweigelt Tradition Ecker Weingut Eckhof 2011
10. Vega Real Reserva Barbadillo 2006
11. Cabernet dell'Alto Adige Sudtiroler Castello Rametz 2006
12. Last one Cantina Negrar 2011
13. Dolcetto Villadoria 2012
14. Blanco Vina Alarba Bodegas y Vinedos del Jalon 2008*

*wina co do których mieliśmy zastrzeżenia :)


Szczegółowe oceny wszystkich Uczestników powinny się powoli pojawiać na portalu :)


Na zakończenie muszę jeszcze dodać, iż byłem bardzo mile zaskoczony „dyscypliną”, powagą i szczegółowością, z jaką w trakcie tego jakże sympatycznego spotkania wszyscy podeszli do oceny degustowanych win, do której nawet niektórzy wykorzystywali naszą kartę degustacyjną :). Czułem się prawie jakby nasz „panel degustacyjny” przeniósł się z Warszawy do Katowic. Tak dalej!


No i oczywiście: w imieniu Justyny i moim, a także wszystkich Uczestników – Agnieszko i Tomku – jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie :)


Rioja_1 magnify z ukrycia Rioja_2 magnify w kuchni Rioja_3 magnify tarta Dominika Rioja_4 magnify pałaszujemy
Rioja_5 magnify odkrycie kart Rioja_6 magnify Dontomasson Rioja_7 magnify oceniamy Rioja_8 magnify Mistrz Kulinarny ;)
Rioja_9 magnify :) Rioja_10 magnify wino w sreberku Rioja_11 magnify Agnieszka :) Rioja_12 magnify to była degustacja... :)

Zdjęcia otrzymaliśmy od Gospodarzy.

Paweł

 

Komentarze

:)

:) :)

ja tych "zastrzeżonych" win nie oceniam;-) one były za stare

OMGdopiero teraz miałem czas zaglągnać, WYPAS !!!! :))))

Przydałaby mi się kulka do zrobienia pizzy ;)

Ja się chyba w końcu przełamię i spróbuję zrobić pizzę :)

Nigdy nie robiłeś? Agnieszka kiedyś na forum zamieściła przepis na swoje ciasto - polecam.

Robiłem 2 razy, raz z kumplem zrobiliśmy w... prodiżu -ciasto 3cm, farsz z 5, ale było pycha drugi raz coś w piekarniku pizzopodobnego. A przymierzam się do prawdziwej :)

Zaloguj się aby skomentować ten tekst

Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.