Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

XLVIII Panel degustacyjny Nasze-WinaKolejny raz Biedronka przesłała nam do degustacji 6 win z nowej,  portugalskiej oferty. Oczekiwania były duże, bo przecież właścicielem Biedronki jest firma portugalska. Czy w związku z tym możemy oczekiwać jakiś rewelacji? Wyniki poniżej, ale trzeba tu dodać, że pomimo dość dobrej współpracy z Biedronką nie otrzymujemy do degustacji pełnej oferty win wprowadzanych do sprzedaży. Stąd nasza ocena dotyczy tylko kilku win, które nam przesłano. Tym razem nasi przedstawiciele nie uczestniczyli w oficjalnej premierze nowej oferty, a skoncentrowaliśmy się na ocenie dostarczonego materiału.


Degustowali: Jacek Mędrala, Michał Misior, Paweł Tyszer, Tomasz Zieliński i Krzysztof Chełpiński


Degustowane wina:


fado-siria magnify Fado Siria/Arinto/Viognier Terras d'Alter 2012 Kwieciste nuty, mango, gruszzkowo-jabłkowe oraz dominującego alkoholu, dość poprawna pozycja jak na półwytrawne wino.


Ogólna ocena: 6
touriga-biedronka-casa magnify Touriga Nacional-Tinta Roriz Unao Comercial da Beira 2011 Zdecydowanie wino wzrokowo-nosowe, gdyż urzeka lśniącą, ciemnowiśniową barwą i nutami kiszonki, śliwki oraz żywicy, natomiast w ustach jest zdominowane przez goryczkę i kwasowość.


Ogólna ocena: 6


paco-de-monsul magnify Paco de Monsul Quinta do Vallado 2011 Dość kontrowersyjne i nieoczywiste wino. Oleiste z ładnym owocem i kwasowością, jednak wielbiciele siermiężnych, przebeczkowanych win nie mają tutaj czego szukać.


Ogólna ocena: 6
monsaraz magnify Monsaraz Trincadeira CARMIM - Cooperativa Agricola de Reguengos de Monsaraz 2012 Aromaty dość wycofane, nieco akcentów wiśniowych, w ustach wydało się nieco wodniste i płaskie, dominują sztuczna słodycz i spory alkohol.


Ogólna ocena: 6
titular-red magnify Titular Vinho Tinto Caminhoe Cruzados 2010 Nieoczywiste wino, sporo aromatów konfiturowych, borówek, w ustach zdecydowanie pestkowe z domieszką porzeczki z liściem oraz białej czekolady, spory garbnik.


Ogólna ocena: 6


dourosa2011 magnify Dourosa Quinta da Rosa Vinhos 2011 Wiele się tutaj dzieje - akcenty ściółki leśnej, ziemi, dobrze zrównoważone, czekoladowo-pieprzowe, dość długie ze słodkawym finiszem.


Ogólna ocena: 7
Jak widać z powyższych ocen, wina są poprawne, a uwagę należy zwrócić na ostanie degustowane w trakcie panelu wino Dourosa Quinta da Rosa Vinhos 2011. Wydaje się być dobrym wyborem.


Winem Panelu zostało Dourosa Quinta de Rosa Vinhos 2011.


Protokołował: Krzysztof


Komentarze

Zaloguj się aby skomentować ten tekst

Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.