Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Wina francuskie w Lidlu

2017/06/05

 

Lidl zapowiada, że od 5 czerwca w sklepach tej sieci będzie dostępna wyjątkowa oferta win francuskich prezentująca różne regiony tego winiarskiego kraju.

 

Jako próbkę nowej kolekcji otrzymaliśmy do spróbowania dwa wina:

 

1. Souvignon Blanc, Cuvee Pierre de Lumicre 2015 w cenie 17,99 zł,

2. Grenache-Syrah, Vallis Queyras 2015 w cenie 19,99 zł.

 

Oba wina należą do kategorii win dla szerokiego kręgu odbiorców. Są dość "okrągłe", łagodne, nie atakują zdecydowanymi smakami, starają się zaprzyjaźnić z odbiorcą.

 

Dla mnie bardziej przyjaznym było wino białe, czyli Sauvignon Blanc. Choć pozbawione  moich ulubionych aromatów i smaków agrestowych to dobrze komponowało się z rybą, a samo też dobrze smakowało. Producent nie zdradza czym złagodził dość wysoką zwykle kwasowość Savignon Blanc, ale cuvee w nazwie pozwala się domyślać obecności innych szczepów. W sumie sympatyczne wino w cenie pozwalającej na zainteresowanie nim szerszej publiczności.

 

Grenache-Syrah zrobione jest, jak mniemam, z podobnym założeniem zdobycia szerszej popularności. Mojego serca nie zdobyło ponieważ nie jestem zwolennikiem landrynkowgo smaku jaki wyczułem w tym winie. Nie znaczy to oczywiscie, że nie znajdzie ono swoich sympatyków. Wino nie jest ciężkie i z pewnością może towarzyszyć mięsnym daniom w czasie letnich posiłków na trawie lub pod dachem.

 

Zakladam, że te dwa wina nie wyczerpują całej kolekcji Lidla, ale opinię o pozostałych musicie sobie wyrobić sami.

 

Notował Krzysztof

Komentarze

Zaloguj się aby skomentować ten tekst


Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.