Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Winażeria

 

Winażeria


czyli


"Coś dla ornitologów i miłośników owadzich nogów",

a i dla tych, co to lubią zapolować na grubego zwierza.

Etykiety zwierzęce, wina z dziką nutą i inne zoologiczne wpływy w winnym świecie.

 


Pszczoła, kura, kogut, czy te zwierzęta kojarzą się komukolwiek z winem? A powinny.

Leniwe afrykańskie popołudnie, oszałamiające zapachy lata, ciszę przerywa monotonne bzyczenie... nieodłączny element letniego obrazu, nawet w Afryce - pszczoła. Leniwie snuje się po spalonej słońcem łące. Za tym miodnym brzęczeniem kryje się jednak groźba dla wścibskich bądź nieuważnych...

 

 

Winazeria_Villiera_Inspiration_Noble_Late_Harvest_Chenin_Blanc magnify Villiera Inspiration Noble Late Harvest Chenin Blanc

RPA

Szlachetne Chenin Blanc z późnego zbioru o wspaniałej złotej barwie, intensywnym aromacie z nutami miodu, rodzynek, marmolady i orzechów. Bogate, o idealnej równowadze słodyczy i kwasowości i długim posmaku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W regionie Chianti wychudzony czarny kogut florencki od wieków triumfuje nad tłuściutkim białym kogutem sieneńskim, dumnie przechadza się po podwórku, które, nie ma co ukrywać, podstępem wydarł swemu zażywnemu koledze. Obaj panowie łypią na siebie nie zdając sobie sprawy, że cień krążący wysoko na niebie za chwilę ich pogodzi. Wynik starcia z góry przesądzony, ponieważ nawet sprytny czarny kogut nie zdoła wymyślić fortelu, który pozwoli mu umknąć groźnemu jastrzębiowi...

 


Winazeria_chianticlassicorooster magnify

Winazeria_Casalle_Sparviero_chianti magnify Chianti Classico Sparviero

Włochy

Wino i pięknej, rubinowo-czerwonej barwie z delikatnymi granatowymi refleksami. Bukiet bardzo bogaty z wyraźnym aromatem leśnych owoców i delikatnymi, słodkimi nutami fiołkowymi. W smaku bardzo wytrawne i sprężyste, z przyjemną, subtelną końcówką.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W Nowej Zelandii busz podchodzi pod siedziby ludzkie, za oknami roi się od kur... bagiennych. Tam gdzie domy graniczą z buszem pokraczne pukeko biegają stadami. Biegają to może za duże słowo. Kura bagienna zabawnie kołysze się na długich, patykowatych nogach, wszędzie zajrzy, a do pobliskiego baru wchodzi z pewnością siebie stałego bywalca...

 

 

Winazeria_Sanctuary_Pinot_Noir magnify Sanctuary Pinot Noir

Nowa Zelandia

Leciutki aromat dębu, ziemny, z nutą czereśni. Delikatne wino z posmakiem czereśni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Winazeria_Sanctuary_Sauvignon_Blanc magnify Sanctuary Sauvignon Blanc

Nowa Zelandia

Pełne i eleganckie wino o długiej końcówce i aromacie świeżych ziół z nutami słodkiego groszku i mnóstwa owoców tropikalnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Winazeria_Sanctuary_Pinot_Gris magnify Sanctuary Pinot Gris

Nowa Zelandia

Bogate, gładkie wino, o aromacie gruszki i jabłka, z bardzo delikatną słodką nutą, oleiste, zrównoważone o przyjemnym morelowym posmaku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Katarzyna

 

Źródła:

www.villiera.com
www.winenthingshk.com
2.bp.blogspot.com
www.enotecanova.com
www.wine.co.za
www.wine-marlborough.co.nzKomentarze

Od siebie dodam, że kto chce cieszyć się smakiem Chianti Spaviero-powinien się śpieszyć. W Enoteca Nova zostały tylko 2 butelki :) (plus jedna Magnum) :)
Chenin Blanc.... Ech.... jedna z moich ulubionych odmian :)

Gdyby tylko ta Enoteca nie była na drugim końcu miasta :]. Tyle razy się już do Was wybierałem i tyle razy mi się zmieniały plany, że już przestałem planowaćJak się uda to wpadnę, choć ostatnie nasze zapasy przywiezione z Francji i Chorwacji nie zachęcają do robienia nowych zakupów :))))
Teraz tylko pozostaje uzupełnić bazę i dodać wszystko do piwniczki, tylko CZASU BRAK.

W tym tygodniu "dla gości"jest butelka Chianti 2008 DOCG. Ale w przyszłym tygodniu prawdopodobnie jakieś nowe wina z Piemontu. Dzisiaj przyjeżdżająnawet dla mnie będzie niespodzianka!

Czy SuperTuscan nadawał by się na nagrodę miesiąca? :)

na pewno :)

ps. to zrób zdjęcie i wrzuć do bazy to Chianti

O ile nie ma of course ;]

otóż i ono http://www.nasze-wina.pl/auth/wine/9993/

Jakie to proste :]

tyszer88 napisał:

Jakie to proste :]


?

Dodawanie nowych win ;)

Po pracy na spokojnie "zdegustuję" to chianti i zmienię na własny opis (szybki niuch i łyk potwierdza jednak założenia). Chyba jednak na razie wstrzymam się z punktami.

Zaloguj się aby skomentować ten tekst

Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.