Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Panel degustacyjny Klubu Nasze-Wina, sesja XXI - nadzwyczajna, 27 kwietnia 2012

 

 

Wina z Biedronki – odsłona druga!

XXI_Panel_wino_8 magnify Kolejny nadzwyczajny Panel Degustacyjny Klubu Nasze-Wina. Niedługo stanie się tradycją, że gdy wina z Biedronki, to nadzwyczajny panel.

Z dużym zainteresowaniem obserwuję pracę nad wizerunkiem Biedronki. Podobają mi się bardzo reklamy telewizyjne. Byłam pod wrażeniem win włoskich, które pojawiły się w ramach kampanii  „Spotkanie z winami świata”. Wina francuskie w ramach tej samej kampanii okazały się jeszcze lepszym wyborem. Biedronka trafia w gusta i oferuje przy tym dobre, żeby nie powiedzieć doskonałe ceny. Wybór francuski naprawdę dobry. W zasadzie nie było złego wina. Każde śmiało możemy polecić na różne okazje. I co najważniejsze, bez względu na okazję, ceny bardzo akceptowalne.

Okazje różne – od przyjęcia komunijnego, gdzie dobre będzie Chardonnay Les Ribbelottes, po piknik, spotkanie z przyjaciółmi na trawie, gdzie na pewno sprawdzi się Grand Terroir Fitou.

Wina do testowania przysłał nam dział marketingu Biedronki. Profesjonalnie zapakowane, z dołączonym opisem.

Degustowali: Ewa Hutny, Iwona Budzyńska, Michał Misior, Paweł Tyszer,  Tomasz Zieliński  oraz  gospodarze Panelu: Bożena Skibicka i Krzysztof Chełpiński.

Degustowane wina:


XXI_Panel_wino_1 magnify 1. Chardonnay Les Ribbelottes Bourgogne AOC Jean-Louis Quinson 2010
Wino  o kolorze dyni.  Zapach mineralny z wyraźną domieszką aromatu dojrzałych papierówek. Po zamieszaniu zapach staje się intensywniejszy. W smaku bardzie przypomina Sauvignon Blanc niż Chardonnay. Wyraźna kwasowość, trochę goryczki.

Będzie pasowało do makaronów w sosie śmietanowym. Doskonałe wino na przyjecie komunijne.

Ogólna ocena 6 w skali 10 punktowej

 

 


XXI_Panel_wino_2 magnify 2. Cabernet d’Anjou Chateau de Champteloup 2011

Wino o ślicznym  miedzianym kolorze i truskawkowym  zapachu z domieszką innych czerwonych owoców: porzeczek, malin. Bardzo rześkie. Wyczuwalny alkohol, ale nie razi. Rozwija się w kieliszku. Degustujący jednogłośnie stwierdzili, że będzie doskonałe jako składnik szprycera. Czyli oferta na gorące letnie popołudnie.

Ogólna ocena 5 w skali 10 punktowej

 

 

 


XXI_Panel_wino_3 magnify 3. Merlot Chateau Haut Gravelier 2010

Wino w kolorze głębokiej wiśni, sporo łez na ściankach kieliszka.  W zapachu czarna porzeczka, dym, wędzona śliwka. W smaku proste, ale zrównoważone. Niestety wyczuwalny alkohol. Należy podawać leciutko schłodzone i na pewno sprawdzi się do grilla.

Ogólna ocena 5 w skali 10 punktowej

 

 

 


XXI_Panel_wino_4 magnify 4. Grand Terroir Fitou AOC 2010
Wino z wyglądu mroczne, o kolorze czarnych, dojrzałych czereśni. Błyszczące, oleiste. Zapach słodkawy, a w nim dodatkowo  ziemia, skóra, wiśnie, grzyby, zioła.  W smaku dużo wiśni.  Łagodne, zrównoważone. Dobrze jest otworzyć nieco wcześniej przed podaniem. Nie zaszkodzi lekko schłodzić. Warte polecenia.

Ogólna ocena 6 w skali 10 punktowej

 

 XXI_Panel_wino_5 magnify 5. Chateauneuf-du-Pape Reserve Benoit XII 2010
Bardzo ładnie, elegancko prezentuje się w kieliszku. Kolor ciemnej, prawie czarnej dojrzałej czereśni, błyszczące, przejrzyste. Zapach ciepły, jagodowy, zrównoważony, można powiedzieć elegancki. W smaku wiśnie, jagody, pieprz. Zrównoważone, lekko ściągające.  Wino z potencjałem.

Ogólna ocena 7 w skali 10 punktowej

 

 

 


XXI_Panel_wino_6 magnify 6. Saint Ferme Bordeaux Superieur AOC Chateau de’Abbaye 2005
Wino w kolorze brązu, matowe. Pachnie żywicą, drewnem, ale też wyczuwalne pikantne przyprawy. W smaku czarna porzeczka, papryka, pieprz. Taninowe. Stosunkowo długie.

Ogólna ocena 7 w skali 10 punktowej

 

 

 

Winem panelu zostało właśnie  Saint Ferme Bordeaux Superieur AOC Chateau de’Abbaye 2005.


Ten i poprzedni panel poświęcony winom z Biedronki pokazują, że oferta „Spotkanie z winami świata” jest dobrze przemyślana, wina dobrze dobrane, trafiające w gusta przeciętnego odbiorcy. Biorąc pod uwagę, co nie jest przecież bez znaczenia, stosunek ceny do jakości, można mieć prawie pewność, że Biedronka w niemałym stopniu przyczyni się do podniesienia kultury picia wina w Polsce.


Protokołowała: Bożena Skibicka

Komentarze

Podobno chateau de'Abbaye wymiotło już z Biedronek ;)

może i dobrze ;)

De'Abbaye ma się całkiem dobrze i do Biedronek najczęściej przeze mnie odwiedzanych już były dwie dostawy tego i innych win z ostatniego Panelu!

Piję teraz różowe, ale przykro mi, wpadłem w okres marudzenia na Insektowe wina ... jakieś 5-6 na 10 max.

zasugerowałem się różowym... z oferty Insekta, ale widzę, że mam całkiem inne, niż przez Was opisywane jakiś Dulong Magret ... pożal się boże ...

Zaloguj się aby skomentować ten tekst

Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.