Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Winkolekcja w natarciu


podczaszy magnify Do niedawna na winiarskiej mapie Warszawy wine-bary z prawdziwego zdarzenia można było policzyć na palcach jednej ręki. W miniony piątek dołączył do nich jeszcze jeden – Winkolekcja Wine-Bar & Sklep.

Położony w nowym budynku w centrum starego Mokotowa przy ulicy Olkuskiej 7 lokal został przeniesiony z ulicy Puławskiej. Jest to zasadnicza zmiana w koncepcji firmy – nie tylko sprzedaż win, ale także posiadanie własnego miejsca do ich promowania i degustacji. Wine bar dzieli się na dwie części – barową ze stolikami oraz czterokrotnie większą salę eventową w której miała miejsce degustacja właściwa.

Zaprezentowano szeroki wachlarz oferty Winkolekcji – od uznanych włoskich winnic Guerrieri Rizzardi, Fattoria Il Palagio czy też Conti Capponi, następnie francuskie Chateau Puy-Servain oraz Domaine Christian Moreau (soczyste Chablis!). Swój głos miały także Argentyna (Melipal), Chile (Aresti), Izrael (Yatir oraz Carmel) i Portugalia (Quinta do Passadouro). Na „deser” czekały wina na stanowisku producenta Vall Llach z hiszpańskiego Prioratu (mocno skoncentrowne, wręcz balsamiczne z dużą przewagą owoców leśnych).

Jedną z wielu nowości w katalogu Winkolekcji jest kilka świeżych etykiet od Markusa Molitora z Mozeli. Riesling Qualitatswein 2009 (łagodna kwasowość, mocno mineralne) oraz Bernkasteller Badstube Riesling Spatlese 2003 (ładnie zbalansowane, cytrusowo-jabłkowe) spotkały się z aprobatą wielu degustujących.

Zapewniono także bogaty bufet, pełen zimnych i ciepłych przekąsek oraz sporej ilości deserów, które często zmieniano, żeby nie znudzić gości.
Otwarcie Wine-baru Winkolekcji zostało przyjęte z aplauzem. Nie tylko dlatego, że jest to ambitne przedsięwzięcie, ale także z powodu braku przez dłuższy czas nowych barów winnych w stolicy.


Komentarze

Zaloguj się aby skomentować ten tekst

Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.