Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

XLV Panel degustacyjny Nasze-WinaPanel degustacyjny klubu Nasze-Wina w dniu 19 sierpnia 2013


Panele degustacyjne Klubu Nasze-Wina są już stałym elementem naszej działalności. Obiektywizm ocen panelistów doceniają zarówno importerzy, producenci, jak też sprzedawcy i sieci handlowe. Dostajemy od nich do oceny coraz więcej win. Aby sprostać temu zapotrzebowaniu staramy się rozszerzać grupę Klubowiczów biorących udział w spotkaniach Paneli Degustacyjnych. Dzięki aktywności Klubowiczów w Krakowie i Łodzi udało się znacznie wzmocnić grupę degustatorów. Po zapoznaniu się z regułami Paneli na wspólnych degustacjach z udziałem ekipy redakcyjnej mogą już podejmować się samodzielnej oceny w imieniu Portalu Nasze-Wina. Otrzymane przez nas wina pojechały do Łodzi i Krakowa. Pierwsza degustacja odbyła się w Łodzi.


Klubowicze z Łodzi w towarzystwie Michała degustowali wina od langwedockiego producenta Cellier des Demoiselles. Oddajmy więc głos Michałowi. (Krzysztof).


"Cellier des Demoiselles zostalo utworzone w 1914 roku, zaraz przed wybuchem pierwszej wojny światowej. Nazwa jest hołdem dla mlodych kobiet ze wsi, które z braku ich meżczyzn , starały się zachować i utrzymac nasze wina i nasza ziemie. Dzisiaj, historia toczy się dalej z ich wizerunkiem na butelkach: owoce i kwiaty dla jednych, charakter i intensywność dla innych, odsłaniaja odrębności i elegancję naszych Ziem."  Tyle ze strony www producenta, a co kryły butelki?


Degustowali: Justyna Tylicka, Mateusz Papiernik, Krzysztof Rychlicki Kicior oraz Michał Misior.


demoisblanc magnify Blanc de Blanc 2011 W nosie sporo owoców egzotycznych, przede wszystkim moreli i ananasa, bardzo szybko jednak ulatujących, odsłaniając wyczuwalny nieprzyjemny alkohol. W ustach płaskie, z odrobiną jabłka i ziół i również wyczuwalnym alkoholem. Ciepły, alkoholowy finisz. Mało kwasowości.


Ogólna ocena: 4


demoisrose magnify Rose 2012 Łososiowa barwa, nuty acetonowe, perfumowane, owoce przesiąknięte alkoholem, wiśniowa nalewka, nieco naśladuje poważne wina różowe.


Ogólna ocena: 3


 


demoisroughe magnify Roughe 2011 W nosie intensywne wiśnia, śliwka, jeżyna, kruszonka, bardzo słodki i bez wystającego alkoholu. Niestety dość ulotny. W ustach bardzo mało tanin, słodkawe, z intensywnym i krągłym owocem i mocną, ale nie nadmierną kwasowością. Dosyć pełne, z pikantnym finiszem i dobrze ułożonym alkoholem.


Ogólna ocena: 7


demoistendres magnify Tendresse Roughe 2011 W nosie bardzo intensywne owoce, ciemne leśne jagody, jeżyny, kwaśna wiśnia, nieco zielone. Odrobina ziół. Alkohol niezbyt wystaje. W ustach niestety dosyć płaskie i jednowymiarowe, z szorstkimi taninami i nadmierną kwasowością. Głównie wiśnia, z migdałowymi nutami pestkowymi. Wyczuwalny alkohol w zbyt ciepłym finiszu.


Ogólna ocena: 5


demoislaurent magnify Saint Laurentaise 2010 Gorzka czekolada, nuty czarnego bzu, muskularne, solidne, intensywne.


Ogólna ocena: 7

 

 

Winami Panelu zostały Roughe 2011 oraz Saint-Laurentaise 2010.Protokołował Michał "WineMike" MisiorKomentarze

Zaloguj się aby skomentować ten tekst

Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.