Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Pianadeicieli

Włochy

Sicilia

 

Pianadeicieli jest nową winiarnią, którą poznaliśmy w trakcie naszej podróży na Sycylię. Winiarnia usytuowana jest kilka kilometrów od Sciacca i plaż Porto Palo. Piana dei Cieli to nazwa wzgórza w obrębie rejonu Menfi. Wzgórze leży na wysokości 280 metrów nad poziomem morza. Od 2005 roku Pianadeicieli stało się również winiarnią. Zarządzaną przez Annalisę e Nino Giambovlo, zlokalizowaną w środku winno - gastronomicznego i kulturalnego szlaku w okolicy Sciacca.

Rodzina Giambovlo była od zawsze zaangażowana w uprawę winorośli, a w 2005 roku nabyła nieruchomość, na której rozpoczęła ambitny projekt produkcji win, używając do tego wyłącznie własnych winogron oraz osobiście nadzorując cały projekt od produkcji do butelkowania. Rodzinna nieruchomość obejmuje 80 hektarów, z czego 30 hektarów wykorzystywanych jest do produkcji wina, a pozostałe 50 hektarów dzielą współnie gaj oliwny, awokado oraz sad owocowy. Z biegiem kolejnych lat pojawiały się w Pianadeicieli nowe odmiany szczepów, od lokalnych Grecanico, Grillo, Nero d'Avola do renomowanych na świecie Syrah, Chardonnay, Merlot i Cabernet Sauvignon. Sala do degustacji wina w winnicy Państwa Giambovlo została zaprojektowana w nowoczesnym stylu z olbrzymimi oknami z widokiem na dolinę. Reprezentuje ona miejsce i chwilę, w których opowieść o terytorium Menfi zawiera się w winie i nie potrzeba wielu słów aby ją opowiedzieć.

Wina z winiarni Pianadeicieli idealnie oddają klimat i smak zachodnich rejonów Sycylii, powstają z wielkim zaangażowaniem i pasją, które wkładają w produkcję Państwo Giambovlo.


Komentarze
Komentarz Autor Data


Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.